AC

Uygulama kendiliğinden adapte olabilen ayar işlevleri gerektiriyorsa, işletme verileri toplanmak isteniyorsa, arayüzün konfigüre edilebilmesi isteniyorsa ya da vana ve aktüatör ileri düzey teşhis ile bir Plant Asset Management sistemine entegre edilecekse o zaman AC doğru kontrol ünitesidir.

 

AC, serbestçe konfigüre edilebilen paralel bir arayüze ve/veya proses otomasyonunda kullanılan Fieldbus sistemlerine giden arayüzlere sahiptir.

 

Zaman kayıtlı operasyon verileri, tork karakteristik çizgilerinin kaydı, aktüatör içindeki sıcaklıkların ve titreşimlerin sürekli kaydı veya başlatma ve motor çalışma sürelerinin sayılması gibi işlemler aktüatörde kaydedilir.

 

AC temel işlevlerin dışında ayrıca özel gereksinimleri karşılamak için de bir dizi imkan sunmaktadır. Bu imkanlardan biri vanaları sıkı yataklarından sökmek için tork bypass uygulaması, biri de hat içinde basınçtan kaynaklanan darbeleri önlemek için ayar zamanı uzatma işlevleridir.

 

AC 01.2'nin geliştirilmesindeki ağırlık noktaları, kullanım kolaylığı ve aktüatörlerin kumanda sistemine kolay entegrasyonudur. Kontrol ünitesi, büyük grafik ekranından menüyle yönetilerek gereksinimlere göre adapte edilebilir, ya da bunu yapmak için AUMA CDT ile kablosuz bir Bluetooth bağlantısı kullanılabilir. Fieldbus bağlantısında parametreleme işlemi kontrol odasından de yapılabilir.