AUMA Drives

Ze společnosti GFC se stává firma AUMA Drives

Společnost GFC Antriebssysteme se sídlem v Coswigu mění k 1. říjnu název na „AUMA Drives“. Na fasádě firemního sídla a na vlajkách v ulici Grenzstraße se objeví nové logo společnosti. Za tím vším se skrývá převzetí společnosti, které se však uskutečnilo již před 24 lety.

 

V roce 1991 se společnost GFC stala členem skupiny AUMA. Bádensko-württemberská společnost AUMA Riester GmbH & Co. KG, přední celosvětový výrobce elektrických servopohonů pro automatizaci průmyslových armatur, našla po sjednocení Německa u výrobce výkonných převodů, firmy GFC, vhodné doplnění svého výrobního portfolia. Od té doby vyrábí GFC pro skupinu AUMA převody pro speciální požadavky v oblasti ovládání armatur a vystupuje v rámci skupiny AUMA jako samostatná značka GFC. Výkonné převody GFC pohánějí mimo jiné eskalátory nebo výtahy. Kromě toho vytváří GFC speciální řešení pohonných systémů pro zvláštní příležitosti. Příkladem jsou extrémně tiché převody pro jevištní techniku operních scén nebo řešení pohonů k přesnému vyrovnávání zrcadel v solárních elektrárnách.

Specialista na pohony 

Když společnost GFC v roce 1896 ještě pod názvem Pekrun zahájila výrobu, byly výsledky poměrně skromné.

 

Ale již v roce 1908 vyrábělo více než 600 zaměstnanců převážně globoidní šnekové převody, vlastní vynález zakladatele firmy Hermanna Arthura Pekruna.

 

V roce 1927 dosáhl počet zaměstnanců 1 200 osob.

 

V roce 1949 došlo ke znárodnění podniku. Národní podnik na výrobu převodů VEB Getriebefabrik se v průběhu let stal předním výrobcem šnekových převodů v rámci východoevropského hospodářského bloku.

 

V roce 1991 získala firmu GFC společnost AUMA Riester GmbH & Co KG.

 

V roce 1995 byla zbourána stará výrobní hala a na jejím místě vyrostla nová stavba, která byla dokončena v roce 1997.

 

 

AUMA Drives GmbH
Grenzstraße 5
01640 Coswig
Telefon: + 49 3523 94-60
Fax: + 49 3523 7 41 42
E-Mail: info.drives@auma.com

 

www.auma-drives.com

 

[Translate to Čeština:] AUMA Drives Hauptwerk in Coswig
[Translate to Čeština:] AUMA Drives Hauptwerk in Coswig