[Translate to Turkish:] Firmengründer Riester und Dinse

Firma tarihçesi

... başından beri!

1964 Bir şirket ne zaman oluşur?

Bir büro kapısı veya bir fabrika holündeki firma levhası çoğu kez ilk görülebilen işarettir: Burada yeni bir şirket oluşuyor, der. Fakat şirket aslında çok daha önceden ortaya çıkmıştır: Kurucuların kafasında bir fikir olarak.

Armaturen- Und Maschinen-Antriebe - (Vana ve Makine Aktüatörleri) -Bir düşüncenin programa dönüşümü. 15. Ekim'de Riester KG firması Esslinger ticaret sicilinde kaydedilir. Werner Riester ve Rudolf Dinse ilk aktüatör serisini geliştirerek işe başlarlar. Sağlam ve güvenilir olmaları amaçlanır. Su işleri ve atık su işletmeleri, ilk müşterileri olur.

[Translate to Turkish:] Erster Prospekt

1965 Satmak isteyen kişi, reklamını yapmalı!

İlk broşür henüz mütevazi olarak siyah/beyaz olsa da, satışlar gelişme gösterir – hem de üretime daha fazla alanın ayrılmasını gerektirecek kadar iyi bir düzeyde.

[Translate to Turkish:] SA 8 – SA 18

Başlangıç yapıldı.

SA 8 – SA 18, AUMA markalı aktüatörlerin ilk pazarlanabilir serisinin adıdır. Küçük adet sayılarına rağmen geliştirmenin sürdürülmesi için temel atılmıştır.

[Translate to Turkish:] Gegen den Trend

1967 Trende karşı.

1966 ve 1967 yılları ilk dönüm noktasıdır. Ekonomik mucize geride bırakılırken, savaş sonrası dönemin ilk ağır durgunluğu yaşanır. Büyüme artık normal bir olgu olmaktan çıkar ve özellikle yeni firmaların işi zorlaşır. AUMA yalnızca piyasada kendisini kabul ettirmez, fakat satışları da sürekli artırır. Nellingen ana merkezi genişletilir.

1968 Kuzeyli kombinasyonu.

1968 ilkbaharı Avrupa'da çok hareketli geçer. Aynı iyimser hava AUMA'da kendini gösterir: İlk dış temsilcilikler oluşur. İsveç'te Erichs Armatur ve Danimarka'da Grønbech & Sønner, geleneksel olarak Alman ürünlerine çok açık olan İskandinavya için satışı üstlenir. Dünya genelinde bir pazara doğru ilk adım atılmış olur.

[Translate to Turkish:] Wasserwirtschaft

1970 Su esas ilerlemeyi sağlıyor.

AUMA'nın hızlı yükseliş eğilimini aslında su sektörüne borçlu olduğunu unutmamak gerekir: Bodensee suyunun Baden-Württemberg eyaletinin başkenti Stuttgart'a tedarik edilmesi, bu türden ilk önemli sipariş oldu ve daha sonra bunu: örneğin Hamburg Su İşleri veya Oldenburg Doğu Frizya Su Birliği için gelen siparişler izledi.

[Translate to Turkish:] Traglufthalle

1971 AUMA, baskı altında mı?

Nellingen'deki fabrikada yer sıkıntısı baş gösterdiği için Güney Baden'in Müllheim kentinde yeni bir konum aranıp bulunur. Optimum altyapı ve cazip çevre, üretime ait diğer parçaların yeni ikametgaha taşınmasını kolaylaştırır. Planlanan yeni üretim holleri henüz mevcut değildir, bu yüzden AUMA aktüatörleri bir müddet, deyim yerindeyse 'baskı altında' ve daha doğrusu hava destekli bir yapının aşırı baskısı altında meydana gelir.

[Translate to Turkish:] Werk 1 Müllheim

1973 Çiçeği burnunda - firma merkezi Müllheim'a taşınıyor.

Baden'deki Müllheim'da bundan böyle çok dönüşlü aktüatörler, konik dişli ve düz dişli redüktörler imal edilecektir. Satış ve servis aynı şekilde burada konuşlandırılır. AUMA'nın yeni ana merkezi için çok cömert bir tesistir bu: Üretim için 4 000 metrekare alan artık hemen kullanılabilecek ve yönetim de yeni binaya taşınabilecektir.

1974 Geliştirmek. Girişimci olmak. Tüm dünyada pazarlamak.

Hollanda'daki Leiden'de ilk iştirak olan AUMA Benelux BV kurulur. Çünkü birinci sınıf ürünlerin geliştirilmesi ve imal edilmesi, iyi bir başlangıçtan çok daha fazlasıdır. Ne var ki sonuç olarak, satış ve servisin de angaje ve yetkin olması gerekir. Üreticinin kendisinden kim daha angaje ve yetkin olabilir ki?

[Translate to Turkish:] Ibbenbüren

Ibbenbüren kömüre bel bağlıyor -

kömür termik santrali ise AUMA'ya bel bağlıyor: 770 MW'lık enerji santrali tamamen AUMA aktüatörleriyle donatılır, yaklaşık 800 adet çok dönüşlü ve kısmi dönüşlü aktüatör orada hizmet görür.

Plana dahil AUMA ile - SSCB'deki endüstriyel müşteriler

Baden-Württemberg'li makine imalatı aynı zamanda SSCB'de mükemmel bir saygınlıktan yararlanır. Sürdürülen beş yıllık planda büyük yatırımlar öngörülür ve AUMA tarafından petrokimyasal tesisler, özellikle de doğalgaz arama ve dağıtımı için binlerce aktüatörün teslimatı gerçekleştirilir.

[Translate to Turkish:] SA 6 – SA 100

1976 Başarı modelleri.

Başarı bir geçmiş sorunu değildir – başarı geleceğe yönelik bir konsepttir. Konseptin adı SA 6 – SA 100'dür. Modüler yapı, kompakt tasarım, uygun hız kademeleri ve modern imalat metotları, bu aktüatör serisini yıllar boyunca bir gelir kaynağına dönüştürür.

Kapatmak. Fakat "incelikle".

Bir vanayı çalıştırmak için bir aktüatörü kapatmak sorun teşkil etmez. Daha doğrusu işin püf noktası, aktüatörü doğru anda otomatik olarak kapanacak şekilde tasarlamaktır. Bu işlem, örneğin son konumlardan birine ulaşıldığında veya bir arızadan dolayı vanayı tahrip edebilecek aşırı derecede yüksek bir tork talep edildiğinde gerçekleşmelidir. Bunun için aktüatörde, limiti ve torku uzun zaman aralıkları boyunca yüksek hassasiyetle kaydeden ölçüm sistemlerinin olması gerekmektedir. Diğer bir deyimle, 'incelikle' kapatmak, sloganın ifadesidir. SA serisinin tüm aktüatörleri bundan böyle – AUMA NORM standart tip hariç olmak üzere – bir COMPACT sürümde de mevcuttur. Bu tipin özelliği şudur: Tork ve limit tespitli aktüatör, entegre elektrikli kontrol ünitesiyle birlikte bir birim oluşturur – kurulum büyük oranda basitleştirilir.

[Translate to Turkish:] AUMA Actuators Inc. in Pittsburgh

Açılmak. Fakat pazarı algılama yetisiyle.

İki yeni satış şirketi kendilerine bir pazar yaratmaya başlıyor: Finlandiyalı Oy Aumator AB ve ABD Pittsburgh'daki AUMA Actuators Inc. Dünya çapındaki varlığa doğru yeni bir adım.

[Translate to Turkish:] Doel und Tihange in Belgien

1978 Güvenliğin önemli olduğu yerde, AUMA'ya önem verilir.

Belçika'da Doel ve Tihange, AUMA aktüatörleriyle donatılan ilk nükleer enerji santralleri olup, diğer birçokları da bunu izler. Nükleer enerji santrallerinde, teknik donanımın emniyeti ve güvenilirliğinden azami beklentiler söz konusudur – AUMA'nın ise aktüatörlerinden ve bileşenlerinden azami beklentileri vardır: mükemmel bir kombinasyondur bu.

[Translate to Turkish:] Oktogon

1979 Oktogon: (neredeyse) yuvarlak bir husus.

Yalnızca ürünlerde değil, fakat çevrenin tasarlanmasında da yenilik var. Bunun en iyi örneği: Müllheim'da 'Oktogon' diye isimlendirilen, mimarlık ödülü almış sekizgen deney binasının hizmete açılması. Değişik iklimsel koşullarda uzun dönemli yüklenme testleri ve çok çeşitli tip kontrolleri için ideal mekansal ön koşulları var.

[Translate to Turkish:] ACHEMA 1979

Neler yapabileceğini göstermek.

Şirket ilk kez Almanya'daki bir fuarda kendisini ve ürünlerini takdim ediyor: AUMA'nın Frankfurt'ta düzenlenen ACHEMA 1979'daki çıkışı tam bir başarıdır. O günlerde, 15 yıl sonra her yıl tüm dünyada 20'den fazla fuarlara katılacağını kim bilebilirdi?

[Translate to Turkish:] GS 32 – GS 125

Redüktörsüz aktüatör yok.

Herkesin gözü önünde olmasalar da, yine de vazgeçilmezdir: Vana redüktörleri. İster torkun artırılması için olsun, ister döndürme ve çevirme hareketlerinin dönüştürülmesi ya da tahrik mili yönünün saptırılması için olsun – özel gerekliliklere veya zorlu montaj pozisyonlarına sahip sistemler genelde sadece uygun redüktör tipleriyle otomatik hale getirilebilmektedir. Bu yıl helezon redüktör serisi

GS 32 – GS 125, 1967 yılından beri imal edilen GS 00 – GS 7 serisinin yerini alıyor.

1980 200 çalışan - aynı zamanda bir yükümlülük.

AUMA bu arada Alman şubelerinde 200 çalışanı istihdam etmektedir. Ekonomik açıdan zor bir zamanda güzel bir başarıdır bu. Özellikle genişletilen satış bazında da sonuç alınıyor. AUMA ürünleri artık tüm sektörlerin büyük endüstri tesislerinde bulunuyor – çelik tesislerinden şeker rafinerisine ve kağıt fabrikasına varana dek. Üstelik dünyanın her yerinde. İlerideki yıllarda özellikle yurtdışından gelen talepler dengeyi garanti edecektir.

[Translate to Turkish:] SG 05 – SG 12

1983 Biraz farklı olan aktüatör.

Kısmi dönüşlü aktüatörler – söz gelimi yeni SG 05 – SG 12 serisi – vanayı tam bir tur bile hareket ettirmez. Bu sebeple aktüatörün hassas çalışması zorunludur. Bu gelişmenin AUMA'daki arkaplanı şudur: Kısmi dönüşlü aktüatörler, o ana dek çok dönüşlü aktüatörlerle helezon redüktörlerin kombinasyonlarıyla otomatik hale getirilmesi gereken kısmi dönüşlü vanalar için kompakt ve ekonomik bir çözümdür.

1985 Çok ileriye.

AUMA sadece araştırma ve geliştirmeye değil, fakat yüksek performanslı bir lojistiğe de yatırım yapıyor. Müllheim'da münferit parçalar, hazır montajlı modüller ve yapı grupları için modern ve tam otomatize yüksek raflı bir depo ortaya çıkıyor. Bu stoktan özel taleplere göre komple aktüatörler hızla monte edilebilmektedir. Aynı zamanda 1 600 m2 alanla bir montaj holü oluşuyor.

[Translate to Turkish:] Kraftwerks- und Meerwasser- Entsalzungsanlage

Çöle doğru.

Birleşik Arap Emirlikleri'nde Abu Dhabi yakınlarında dünyanın en büyük enerji santrali ve deniz suyu tuz giderme tesislerinden biri – Al Taweelah kuruluyor. Enerji santrali alanı için 800'den fazla AUMA aktüatörüne ihtiyaç duyulur. 1993'de Al Taweelah B ek projesi devreye girer. Bağlı olan deniz suyu tuz giderme tesisiyle gazla işletilen altı enerji santral bloku günde 17,5 milyon KWh elektrik ve 360 000 metreküp tatlı su üretir. AUMA'nın 3 000 üzerinde aktüatörü arızasız bir işleve katkıda bulunuyor.

[Translate to Turkish:] AUMA MATIC

1986 Hızlı reaksiyonlu. Ağa bağlanabilir. Tüm dünyada aranıyor.

Uzun limitler, uzun reaksiyon süreleri demektir. Yeni geliştirilen, programlanabilir motor kontrol ünitesi AUMA MATIC doğrudan yeni SA 07.1 – SA 16.1 çok dönüşlü aktüatöre entegre edilir. Bu sayede aktüatör yalnızca komutlara hızlı tepki vermez, fakat çok da esnektir – ayrıca bir proses kontrol sistemi veya bir fieldbus sistemine kolayca entegre edilebiliyor. Modern elektronik birkaç yıl önce hayal bile edilemeyen yeni olanakların kapısını açıyor! Kontrol merkezinde zahmetle gerçekleştirilmesi gereken işlevleri şimdi entegre kontrol ünitesi hallediyor.

Açılım yolunda.

AUMA Almanya üç yüzüncü çalışanını işe alır. Ayrıca ülkenin kuzeyi de fethedilir: Yeni kurulan Kuzey Bölgesi Bürosu ile Almanya'daki satış ağı tüm alanların arasında genişletilir.

[Translate to Turkish:] Dienst am Kunden

Müşteriye hizmet.

Köln'de devreye alma, bakım ve arıza hizmetine yönelik büyük yeni bir servis merkezi meydana gelir. Burada Almanya çapındaki müşteri hizmeti organize edilir.

[Translate to Turkish:] Werk II in Müllheim

1988 Fabrika II.

Müllheim'da üretim ve yönetim binalarıyla komşu bir arazi satın alınıyor. Müllheim'daki üretim alanı böylece 2 800 metrekareden daha fazlasıyla toplam olarak yakl. 7 600 metrekareye genişler.

[Translate to Turkish:] Industriemechaniker und Fertigungsmechaniker

1989 AUMA'dan öğrenilecek şeyler var.

Araştırma ve geliştirmeye büyük önem verilen yerde, eğitmek ve öğrenmek de elbette geçerlidir. Ve eğitim verilen yerde, insan bir şey olabilir: Örneğin endüstri işletmecisi ve 1990'dan beri endüstri mühendisi de var. 1999'da imalat mühendisi için yeni oluşturulan meslek profili eklenir. Ve 2005'te işletme teknolojisi için elektronikçi.

[Translate to Turkish:] SG 04.2 – SG 10.2

1990 Dünya denizlerinde ...

Gemiler bir bakıma özerk sistemlerdir. Aktüatörler bu sistemlerde önemli bir rol oynar. Kompakt boyut ve düşük ağırlıkları sayesinde AUMA kısmi dönüşlü aktüatörleri SG 04.2 – SG 10.2 böylece denizcilikte kendilerini kabul ettirebilen ilk elektrikli vana aktüatörlerinin arasında yer almaktadır.

 ... ve çölden.

Fakat suyun bir hazine değerinde olduğu yerlerde de AUMA aktüatörleri kullanım bulmakta - örneğin Arap yarımadasında Riyad'a giden Al Jubayl'deki deniz suyu tuz giderme tesisinin Riyad su aktarma boru hattında. 6 pompa istasyonu aracılığıyla her gün 350 000 m³ su 466 km boyunca 1500 mm'şer çapında iki boru ile nakledilir. AUMA geleneksel alanında, su sektöründe tüm dünyada kendine yer edinmiştir.

1992 400 çalışan, eğilim: devamlı artıyor.

Almanya'da dört yüzüncü çalışan işe alınıyor. 'Garaj firması', 30 yıldan az bir sürede saygıdeğer orta boy bir şirket halinde gelişti.

[Translate to Turkish:] Werk in Nellingen

1993 AUMA kendini yeniliyor - içte ve dışta.

1993 yılında şirket şekli bir komandit şirketten  bir limited şirkete dönüştürülmekle kalmaz, fakat dışarıda da hareketlilik vardır: Müllheim'da yeni ofis binası ve konteyner holü, eğitim atölyesinin komple yenilenmesi, Nellingen'de yeni motor imalatı. Son olarak önemli noktalardan bir tanesi de, MAW Magdeburg vana fabrikalarının kısımlarından bir AUMA Servis merkezinin şu özel odak ile oluşturulmasıdır: En yeni aktüatör teknolojili eski sistemlerde kapatma ve ayar elemanlarının sürdürülebilir olarak modernizasyonu ve otomasyonu.

[Translate to Turkish:] AUMA aktuell

Olup biten tüm bu şeyler hakkında haberleri, çalışanlar, bundan böyle yeni doğan 'AUMA aktuell' çalışan dergisinde okuyabilmektedir.

Endonezya için elektrik.

'Kaplan ekonomili ülkelerin' yükselen ekonomileri ve büyüyen yaşam standartları elektrik enerjisi ihtiyacını arttırmaktadır. Bu sebeple dünyanın bu bölgesinde bir dizi enerji santrali projesinin varlığı insanı şaşırtmamalı. Bir örnek: Endonezya'da Paiton I ve II, 2 x 400 MW gücünde gaz ve buhar türbinli bir enerji santrali. Bunun için AUMA'dan entegre kontrol üniteli 60 aktüatör gönderilir. Aynı şekilde bunu izleyen 1997/98 projesi için: 610 MW'şer güç ile iki yeni bloka entegre kontrol ünitesiyle yakl. 170 AUMA çok dönüşlü aktüatör monte edilmiştir.

1994 Yeni teknolojiler - yeni aktüatörler.

Özellikle belirtilmeye değer: Denizcilik için kısmi dönüşlü yeni aktüatörler SG 04.2 - SG 10.2'de ilk kez kullanılan teknolojiler, şimdi 'konvansiyonel' kullanım alanları için kısmi dönüşlü aktüatörlere de geçiş yapıyor. Yeni kısmi dönüşlü aktüatör AS 6 – AS 50 nesli yüksek bir toplam verimlilik ve ASR versiyonunda mükemmel ayar özellikleriyle öne çıkıyor.

[Translate to Turkish:] ISO 9001

Kalite ikna eder - Yeniliklerin yılı.

AUMA'nın tüm Alman tesisleri ISO 9001'e göre onaylanıyor. Çünkü kalite başarımızın açıkça sırrıdır. Bu kalite seviyesinde birden fazla seri aynı anda başlıyor.

[Translate to Turkish:] Hochwertiger Korrosionsschutz

1995 Değerleri yaratmak - Değerleri korumak.

Aktüatörler çoğunlukla ağır şartlar altında çalışmaktadır. Isının, soğuğun, suyun ve agresif maddelerin bileşenlere ve gövdeye büyük etkisi var. Kaliteli korozyon koruması ve yüksek koruma sınıfları, aktüatörlerimizin arızasız işletimini ve uzun kullanım ömrünü temin ediyor: Kendisini amortize eden bir yatırımdır bu.

[Translate to Turkish:] Optimierung der Produktivität

1996 Güçlü ekipler.

Montaj hattında gibi çalışmak mı? AUMA'da olmaz. Ortak işyerlerindeki küçük gruplar, kalite kontrolleriyle birlikte montaj görevlerini – ve böylece alanlarına ait sorumluluğu üstlenir. İş Örgütlenmesi Fraunhofer Enstitüsü (FAO) ile işbirliğinde işyerleri, bir yandan çalışmanın cazibesinin artacağı, diğer yandan da üretkenliğin optimize edileceği bir şekilde düzenlenir.

[Translate to Turkish:] Flexible Arbeitszeiten

1998 Esnek olmak, esnek kalmak.

Sabit çalışma saatlerine rağmen, sipariş durumuna hızlı tepki vermek mi? Bu ne büyük, ne de küçük ölçeklerde birbiriyle uyumlu değildir. İmalat ve yönetimdeki esnek çalışma saatleri, siparişlerin ve taleplerin müşteriye odaklı şekilde tamamlanmasına olanak tanır. Saatlerdeki büyük bir esneklik çerçevesi, çalışanlara daha fazla özgürlük getirmekle kalmayıp; üretimi, bugünkü piyasanın talep ettiği gibi canlı ve hareketli hale de getirir.

[Translate to Turkish:] Schwenkantriebe SG 03.3 und SG 04.3

2002 Yeni aktüatörler.

"Düşük tork ihtiyacıyla küçük AÇ-KAPAT kısmi dönüşlü vanaların otomasyonu için küçük, hafif ve ucuz bir elektrikli aktüatörü geliştirmek ve aynı anda yüksek AUMA standartlarına uymak" diye özetleniyor, AUMA mühendislerine verilen görev. Bunun sonucu ise, başarı ile denenmiş SG 05.1 – SG 12.1 kısmi dönüşlü aktüatör serisinin tork spektrumunu aşağıya doğru genişleten SG 03.3 ve SG 04.3 kısmi dönüşlü aktüatörlerdir.

 

Tutarlı hafif konstrüksiyon ve AUMA tarafından patenti alınmış kompakt bir redüktör teknolojisinin kullanılmasıyla bu şartlar yerine getirilmiştir.

[Translate to Turkish:] Werk III in Müllheim

2004 Fabrika III.

AUMA artık 40 yaşındadır ve bu süre içerisinde iki kişilik bir işletmeden, dünya çapında 1300'ün üzerinde çalışanıyla kayda değer bir şirket halinde gelişme göstermiştir.

 

Aynı şekilde AUMA aktüatörlerinin üretim rakamları da kat kat artmıştır. Bu nedenle 2004 yılında Müllheim'da yeni bir üretim holü inşa edilir. Şimdi 4 800 ek metrekare kullanıma sunuluyor.

[Translate to Turkish:] Das Solardach auf dem neuen Werk III

2004'te yeni fabrika III'ün üzerindeki solar enerji çatısı da hizmete açılacaktır. AUMA şimdi bölgedeki en büyük güneş enerjisi santrallerinden birisine sahiptir. 1.500 metrekarelik bir alan ve 1.000'den fazla modül ile 156.750 kWh iklim dostu solar elektrik üretilecektir. AUMA böylece kendini çevre dostu, modern bir şirket olarak takdim ediyor.

[Translate to Turkish:] Neuer Versand

2006 AUMA büyüdükçe büyüyor ve kendine adında bir cadde alıyor.

AUMA devamlı büyüyor. Tüm dünyada 1500 çalışanın yere ihtiyacı var. Müllheim'daki fabrika I komple yenileniyor ve kamyonların direkt geçişine olanak tanıyan yeni bir gönderim bölümüyle genişletiliyor.

[Translate to Turkish:] Aumastraße

Ve eski bir söz yerine getiriliyor: AUMA kendi adında bir cadde alıyor. İki genel müdür, iki firma kurucusu ve Belediye Başkanı (soldan sağa) "Auma Caddesi"nin açılışını yapıyor.

[Translate to Turkish:] Pulverbeschichtung

2007 Boya yerine toz.

Çevreyle daha çok uyumlu ve daha iyi korozyon koruması: AUMA toz boya kaplamasını başlatıyor.

 

Ayrıntılı bir test aşamasından sonra yılın başında ilk seri parça geniş alanlı tesisten geçiyor.

[Translate to Turkish:] Bundesverdienstkreuz für die Firmengründer

2008 Firma kurucuları için federal liyakat nişanı.

Girişimci sıfatıyla başarılı çalışmalarından dolayı firma kurucuları Werner Riester ve Rudolf Dinse federal liyakat nişanı ile onurlandırıldı.

 

60'lı yıllarda iki kişilik bir garaj firmasının başladığı günlerden, şu anda tüm dünyada 1 700 insana iş veren bir şirket ortaya çıktı.

[Translate to Turkish:] Generation .2

2009 .2 nesli.

AUMA aktüatörleri ve kontrol üniteleri yüz binlerce kez proses tekniği tesislerinde, dünyanın her yerinde kullanılmaktadır. Olgunlaşmış teknikleri ve kendini kanıtlamış güvenilirlikleri en farklı uygulamalarda kalıcı hassas performansı garanti eder.

 

2009 yılında AUMA, .2 nesli ile, su sektöründen enerji sektörüne ve petrol-doğalgaz endüstrisine kadar her türden proses tekniği tesislerindeki büyüyen talepler için belirleyici olan bir gelişmeyi sunar.

[Translate to Turkish:] Schwenkantrieb SQ .2

2013 Kısmi dönüşlü aktüatör SQ .2

Endüstriyel vanalarının otomasyonu alanındaki çeşitli talepleri karşılamak için, AUMA eskiden beri çok katmanlı modüler bir konsept yolunda ilerlemiştir.

 

Yeni SQ .2 kısmi dönüşlü aktüatör serisinin lansmanıyla bu konsepte yeniden bir incelik kazandırılmıştır.

 

Daha önceki SG serisi halen bağımsız bir konstrüksiyon iken, yeni SQ .2 kısmi dönüşlü aktüatörler, iki yıl önce başarıyla tesis edilen SA .2 çok dönüşlü aktüatörler gibi aynı teknik platforma dayanmaktadır.

[Translate to Turkish:] AUMA wird 50

2014 AUMA 50. yılını dolduruyor.

AUMA neredeyse 7 000 konuğuyla 12. ile 14. Eylül 2014'de 50. yıl jübilesini Baden'deki Müllheim firma merkezinde kutladı.

 

Üç gün boyunca müşteriler, tedarikçiler, çalışanlar ve bunların aileleri, profesyonel sunumlar, sergiler ve eğlenceler ile yüksek karatlı bir program yaşadı.

[Translate to Turkish:] Neue Firmenzentrale

2017 Yeni firma merkezi.

AUMA, Müllheim'deki yeni firma merkezine geçiyor. 110 m uzunluk ve 38 m genişlikteki binanın 4 katında 220 çalışan, modern donatımlı seminer odaları ve 200 kişilik işletme restoranı için yer sunuluyor. Yeni iş ortamından yalnızca AUMA çalışanları memnun kalmıyor, müşteriler ve tedarikçiler de burada kendilerini evindeymiş gibi hissediyor.